Rzeszowska 69, 38-400 Krosno 609 792 943

Chirurgiczna plastyka płatków ucha

Obwisłe płatki uszu są dla Ciebie problemem? Nie odpowiada Ci kształt Twoich płatków uszu? A może potrzebujesz rekonstrukcji płatka ucha? Plastyka płatków usznych rozwiąże Twoje problemy!

To chirurgiczna procedura przeznaczona dla osób chcących przywrócić naturalny kształt uszu (np. po rozciągnięciu ciężkimi kolczykami), zrekonstruować płatek ucha po przerwaniu lub zmodyfikować kształt płatków uszu.

Jak wygląda zabieg?

Przed rozpoczęciem operacji, lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem, którego celem jest wykrycie potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu. Zależnie od stanu zdrowia pacjenta może też zlecić dodatkowe testy. Zabieg wykonywany jest przez lekarza specjalistę chirurgii plastycznej.

Sama modyfikacja/rekonstrukcja płatka ucha odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. W przypadku dzieci stosuje się znieczulenie ogólne.

Na wstępie lekarz rysuje na skórze linie operacyjne stanowiące punkty orientacyjne w trakcie operacji. Po przygotowaniu pola operacyjnego (odkażenie środkiem antyseptycznym), lekarz wykonuje cięcia w wyznaczonych miejscach, dokonując korekty kształtu ucha. Po sprawdzeniu prawidłowości przeprowadzenia zabiegu zakładane są szwy i opatrunki.

  • Opatrunki zdejmuje się po 2 dniach od zabiegu – można brać kąpiel pod bieżącą wodą, jeśli ustąpił wysięk z rany.
  • Szwy usuwane są po 14 dniach od zabiegu.
  • Przynajmniej przez 10-14 dni należy powstrzymać się od wzmożonej aktywności ruchowej.
  • Podczas gojenia nie należy uciskać rany ani na niej leżeć.
  • Obrzęk operacyjny tkanek ustąpi stopniowo, samoistnie po ok. 2-3 tygodniach.
  • Aby zapobiec przerastaniu blizn, po ok. 4 tygodniach po wygojeniu rany należy zacząć stosować opatrunki uciskowe lub żele silikonowe.

Pierwotne efekty są widoczne od razu po operacji. Efekt ostateczny zabiegu zależy od ogólnego stanu pacjenta i przestrzegania zaleceń podanych przez lekarza. Na ogół osiągany jest na przestrzeni 6-18 miesięcy i jest stały.

Uszkodzenia płatków usznych w rezultacie noszenia kolczyków o dużej wadze
Deformacja płatków usznych wskutek wypadku
Rozciągnięcie płatków usznych (np. tunelami)
Przerwanie płatków usznych
Ciężkie choroby ogólnoustrojowe
Choroby nowotworowe
Skazy naczyniowe
Zaburzenia krzepliwości krwi
Leczenie stomatologiczne w toku
Niedokrwistość
Nieuregulowane nadciśnienie krwi
Ciąża i karmienie piersią

Plastyka płatków uszu w Dr Cetnar Clinic

Klinika Dr Cetnar przeprowadza pełen zakres zabiegów plastyki płatków uszu – od prostych modyfikacji kształtu po pełną rekonstrukcję zerwanych płatków. Pacjent przez cały czas pozostaje pod opieką lekarza specjalisty chirurgii plastycznej, zarówno podczas zabiegu, jak i w trakcie rekonwalescencji.

Po więcej szczegółów na temat tego typu zabiegów zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Do zobaczenia w gabinecie!

W naszej klinice istnieje możliwość rozłożenia kosztów zabiegu na raty. Szczegółowe informacje na ten temat otrzymają Państwo pod nr tel. 517-900-998 oraz w klinice.

Polecenia naszych Pacjentów

Kamila Chechelska
Robiłam u Pani Doktor mezoterapie igłową skory głowy, wszystko przebiegło bezbolesnie, a nawet przyjemnie. Cudowna specjalistka w swoim fachu i przemiła osoba, polecam!
Jan
Polecam lekarza o wielkiej otwartości, fachowości oraz o bardzo pozytywnym oddziaływaniu na psychikę pacjenta
Kasia Nab
Bylam bardzo zadowolona z wolumetrii policzkow! Pani Zuzanna ma bardzo dobre podejscie, jest pewna siebie i niesamowicie doswiadczona. Z pewnosci skorzystam z jej uslug w przyszlosci! 5 *****
Ewelina Gęsiak
Wizyta u pani dr to przyjemność . Doskonała specjalistka a do tego miła i uprzejma osoba. Polecam!!!
Wyrażam zgodę na Cookies
Zamknij