Rzeszowska 69, 38-400 Krosno 609 792 943

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych i podskórnych

Chcesz pozbyć się w bezpieczny sposób zmiany skórnej lub guzków podskórnych? Usuwanie chirurgiczne Ci w tym pomoże!

Chirurgiczne usunięcie znamion barwnikowych i innych zmian skórnych pozwala pozbyć się ich w sterylnych warunkach, co znacznie obniża ryzyko zakażenia i wystąpienia powikłań. Ponadto, dzięki przeprowadzeniu badania histopatologicznego dowiesz się, czy dana zmiana skórna/podskórna jest/była groźna dla Twojego zdrowia – badanie można przeprowadzić przed lub po zabiegu.

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem, którego celem jest potwierdzenie braku przeciwwskazań do zabiegu. Odbywają się też konsultacje, podczas których pacjent pozna szczegóły zabiegu i zalecenia pozabiegowe.

Zabieg wykonywany jest przez lekarza specjalistę chirurgii przy znieczuleniu miejscowym. Usunięcie zmiany skórnej/podskórnej to najczęściej chirurgiczne wycięcie z użyciem skalpela – lekarz wycina całą zmianę skórną/podskórną wraz z niewielkim marginesem zdrowej tkanki, aby upewnić się, że całość została usunięta i przyspieszyć proces gojenia.

Po wszystkim lekarz zszywa ranę, zakłada opatrunek i przekazuje wyciętą tkankę do badań (o ile nie przeprowadzono ich już wcześniej). W razie potrzeby przepisze też leki przeciwbólowe. Jeśli okaże się, że usunięta zmiana była złośliwa, konieczne będzie umówienie się na konsultacje pozabiegowe.

Zależnie od wielkości zmiany całość zabiegu trwa od 15 do 60 minut. Wokół rany może pojawić się obrzęk i zasinienie, które powinno zniknąć samoistnie po kilku dniach. Szwy zdejmuje się zwykle 7 dni po zabiegu, choć lekarz może wydać inne zalecenie.

Przy dużych ranach należy powstrzymać się od intensywnego wysiłku fizycznego przez ok. 14 dni. W trakcie gojenia należy też unikać wysokich temperatur, gorących kąpieli, opalania miejsca operacji (także w solarium) oraz moczenia rany.

Efekt zabiegu usunięcia zmian skórnych będzie widoczny po pełnym zagojeniu się rany.

Podejrzane zmiany skórne
Brodawki
Znamiona
Zmiany barwnikowe
Kurzajki
Kaszaki
Tłuszczaki
Włókniaki
Nowotwory skóry
Wrastające paznokcie
Zaburzenia krzepliwości krwi
Skłonność do powstawania bliznowców
Aktywne zakażenie skóry w operowanym miejscu
Zaburzenia odporności
Aktywne zmiany łuszczycowe
Ciąża i karmienie piersią

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych w Dr Cetnar Clinic

Klinika Dr Cetnar wykonuje zabiegi chirurgicznego usuwania np. nowotworów skóry, znamion, kaszaków, tłuszczaków i wrastających paznokci. Pacjent przez cały czas pozostaje pod opieką lekarza specjalisty chirurgii, zarówno podczas zabiegu, jak i w trakcie rekonwalescencji.

Po więcej szczegółów na temat tego typu zabiegów zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Do zobaczenia w gabinecie!

W naszej klinice istnieje możliwość rozłożenia kosztów zabiegu na raty. Szczegółowe informacje na ten temat otrzymają Państwo pod nr tel. 517-900-998 oraz w klinice.

Polecenia naszych Pacjentów

Kamila Chechelska
Robiłam u Pani Doktor mezoterapie igłową skory głowy, wszystko przebiegło bezbolesnie, a nawet przyjemnie. Cudowna specjalistka w swoim fachu i przemiła osoba, polecam!
Jan
Polecam lekarza o wielkiej otwartości, fachowości oraz o bardzo pozytywnym oddziaływaniu na psychikę pacjenta
Kasia Nab
Bylam bardzo zadowolona z wolumetrii policzkow! Pani Zuzanna ma bardzo dobre podejscie, jest pewna siebie i niesamowicie doswiadczona. Z pewnosci skorzystam z jej uslug w przyszlosci! 5 *****
Ewelina Gęsiak
Wizyta u pani dr to przyjemność . Doskonała specjalistka a do tego miła i uprzejma osoba. Polecam!!!
Wyrażam zgodę na Cookies
Zamknij