Rzeszowska 69, 38-400 Krosno 609 792 943

Korekcja odstających uszu i nosa

Korekcja uszu i nosa bez skalpela – czy to możliwe? Tak!

Dzięki niciom Aptos i implantom MESH Twoje uszy i nos mogą uzyskać wymarzony wygląd bez konieczności przeprowadzania inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. Ta metoda pozwala przyciągnąć odstające małżowiny uszne do głowy i zmienić kształt nosa już w 30 minut!

Jak wyglądają zabiegi?

Przed zabiegiem konieczne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu, który pozwoli wykryć potencjalne przeciwwskazania. Lekarz przekaże też wszystkie szczegóły i zalecenia.

Zarówno zabieg korekcji odstających uszu, jak i kształtu nosa przeprowadza się przy znieczuleniu miejscowym. Wyjątek stanowi korekta uszu u dzieci – tutaj robi się to przy znieczuleniu ogólnym. Oba zabiegi wykonuje lekarz specjalista chirurgii plastycznej.

Zabieg korekcji uszu nićmi Aptos wymaga jedynie wykonania kilku wkłuć w małżowinę uszną (zwykle nie więcej niż 3) specjalną igłą. Następnie lekarz prowadzi nici tak, aby nadać uszom ustalony kąt odchylenia. Nici te pozwalają również w pewnym stopniu modyfikować kształt uszu. Po wszystkim zakładany jest opatrunek, który można zdjąć już po 3 dniach.

Aby efekt zabiegu utrzymał się, pacjent musi nosić specjalną opaskę uciskową wokół uszu – przez ok. 2-3 tygodnie całą dobę i kolejne 3 tygodnie nocą. Przez ok. 7 dni od zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego i wizyt w saunie.

Uzyskane efekty utrzymują się przez ok. 1,5 do 4,5 roku, zależnie od rodzaju zastosowanych nici.

Zabieg korekcji nosa siatką MESH ma bardzo podobny przebieg – ma ona postać zbliżoną do nici (trzon z zaczepami otoczony siatką). Po wykonaniu wkłuć lekarz prowadzi siatkę tak, by nadać nosowi określony kształt, np. podnieść jego czubek, zniwelować garb czy zmienić wielkość nozdrzy. Również tutaj zakładany jest opatrunek, który nosi się przez 3 dni.

Ostateczny efekt korekcji nosa uzyskuje się po ok. 2-3 tygodniach, gdy siatka połączy się już dobrze z tkankami. Przez pierwsze 7 dni po zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku, przesadnej mimiki twarzy i wizyt w saunie.

Uzyskane w ten sposób efekty utrzymują się do 2 lat.

Wyraźne odstawanie uszu wpływające negatywnie na samoocenę
Nieestetyczny kształt małżowin usznych
Wąskie nozdrza utrudniające oddychanie
Niesymetryczność nosa
Chęć modyfikacji kształtu nosa z powodów estetycznych
Ciężkie choroby ogólnoustrojowe
Choroby nowotworowe
Skazy naczyniowe
Leczenie stomatologiczne w toku
Niedokrwistość
Aktywny trądzik/opryszczka
Nieuregulowane ciśnienie krwi
Ciąża i karmienie piersią
Stałe implanty w miejscu zabiegu

Zabiegi korekcji uszu i nosa w Dr Cetnar Clinic

W klinice Dr Cetnar wykonujemy w pełni profesjonalne zabiegi korekcji uszu/nosa z użyciem nici Aptos i siatek MESH. Pacjent przez cały czas pozostaje pod opieką lekarza specjalisty chirurgii plastycznej, zarówno podczas zabiegu, jak i w trakcie rekonwalescencji – w każdej chwili może zwrócić się po pomoc czy odpowiedzi na nurtujące go pytania.

Po więcej szczegółów na temat tego typu zabiegów zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Do zobaczenia w gabinecie!

W naszej klinice istnieje możliwość rozłożenia kosztów zabiegu na raty. Szczegółowe informacje na ten temat otrzymają Państwo pod nr tel. 517-900-998 oraz w klinice.

Polecenia naszych Pacjentów

Kamila Chechelska
Robiłam u Pani Doktor mezoterapie igłową skory głowy, wszystko przebiegło bezbolesnie, a nawet przyjemnie. Cudowna specjalistka w swoim fachu i przemiła osoba, polecam!
Jan
Polecam lekarza o wielkiej otwartości, fachowości oraz o bardzo pozytywnym oddziaływaniu na psychikę pacjenta
Kasia Nab
Bylam bardzo zadowolona z wolumetrii policzkow! Pani Zuzanna ma bardzo dobre podejscie, jest pewna siebie i niesamowicie doswiadczona. Z pewnosci skorzystam z jej uslug w przyszlosci! 5 *****
Ewelina Gęsiak
Wizyta u pani dr to przyjemność . Doskonała specjalistka a do tego miła i uprzejma osoba. Polecam!!!
Wyrażam zgodę na Cookies
Zamknij