Rzeszowska 69, 38-400 Krosno 609 792 943

Leczenie wypadania włosów i łysienia

Łysienie to choroba mogąca mieć bardzo różne podłoża – spora część przypadków jest jednak skutkiem działania hormonów. Właśnie taką przyczynę ma łysienie androgenowe – jedna z najczęściej występujących odmian tej dolegliwości. Dotyka ono zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Łysienie i nasilone wypadanie włosów może stanowić poważny problem psychiczny – często wpływa negatywnie na samoocenę i jest jednym z czynników obniżających atrakcyjność potencjalnego partnera. Na szczęście obecnie dostępnych jest wiele medycznych zabiegów, które pomogą zażegnać ten problem.

Jak wyglądają zabiegi?

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji przeciw wypadaniu włosów prowadzone są konsultacje lekarskie oraz szczegółowy wywiad – pozwalają one wybrać najlepszą metodę do danego przypadku i wykryć potencjalne przeciwwskazania.

Jeśli zaś chodzi o same zabiegi, do dyspozycji są mezoterapia mikroigłowa (fibryna i osocze bogatopłytkowe, peptydowa terapia DR CYJ Hair Filler), komórki macierzyste (technologia Micro i Nanofat, Regenera Activa), laser iRestore oraz przeszczep włosów (np. w technologii SAFER).

Zabieg mezoterapii polega na wstrzyknięciu do skóry głowy odpowiednio dobranej substancji aktywnej, która stymuluje porost włosów i rewitalizuje mieszki włosowe (w przytoczonych przykładach będą to odpowiednio osocze krwi ludzkiej oraz autorska mieszanka peptyd).

Terapia komórkami macierzystymi polega na przeszczepieniu komórek macierzystych z innych tkanek pacjenta na skórę głowy. Komórki te pozwalają na regenerację skóry i mieszków włosowych, a tym samym stymulację wytwarzania nowych, silniejszych włosów.

Kuracja iRestore polega na stymulacji wzrostu włosów za pomocą lasera – pacjent zakłada specjalny hełm przez określony czas i z ustaloną częstotliwością. Hełm ten wytwarza wiązki laserowe rozmieszczone równomiernie po górnej części głowy, czyli obszarze najbardziej podatnym na łysienie.

Przeszczepy włosów w technologii SAFER polega na pobraniu zdrowych mieszków włosowych z głowy pacjenta i przeniesieniu ich na obszar objęty łysieniem. To bardzo precyzyjna i mało inwazyjna metoda dająca bardzo dobre efekty przy zostawianiu minimalnych śladów.

Postępowanie po zabiegu zależy od danej metody i jest przedstawiane przez lekarza podczas konsultacji lub przed zabiegiem.

Nadmierne wypadanie włosów
Przerzedzenie włosów
Szybko postępujące zakola
Różne formy łysienia
Nowotwory
Schorzenia wątroby
Choroby krwi
Zakaźne choroby skóry głowy
Leczenie immunosupresyjne
Nieuregulowane ciśnienie krwi
Nieuregulowana cukrzyca

Leczenie łysienia i wypadania włosów w Dr Cetnar Clinic

Klinika Dr Cetnar świadczy kompleksowe usługi leczenia łysienia i wypadania włosów z użyciem skutecznych, nowoczesnych metod. Pacjent przez cały czas pozostaje pod opieką lekarza specjalisty, zarówno podczas zabiegu, jak i w trakcie rekonwalescencji.

Po więcej szczegółów na temat tego typu zabiegów zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Do zobaczenia w gabinecie!

W naszej klinice istnieje możliwość rozłożenia kosztów zabiegu na raty. Szczegółowe informacje na ten temat otrzymają Państwo pod nr tel. 517-900-998 oraz w klinice.

Polecenia naszych Pacjentów

Kamila Chechelska
Robiłam u Pani Doktor mezoterapie igłową skory głowy, wszystko przebiegło bezbolesnie, a nawet przyjemnie. Cudowna specjalistka w swoim fachu i przemiła osoba, polecam!
Jan
Polecam lekarza o wielkiej otwartości, fachowości oraz o bardzo pozytywnym oddziaływaniu na psychikę pacjenta
Kasia Nab
Bylam bardzo zadowolona z wolumetrii policzkow! Pani Zuzanna ma bardzo dobre podejscie, jest pewna siebie i niesamowicie doswiadczona. Z pewnosci skorzystam z jej uslug w przyszlosci! 5 *****
Ewelina Gęsiak
Wizyta u pani dr to przyjemność . Doskonała specjalistka a do tego miła i uprzejma osoba. Polecam!!!
Wyrażam zgodę na Cookies
Zamknij