Rzeszowska 69, 38-400 Krosno 609 792 943

Liposukcja i lipotransfer

Szukasz skutecznego, a zarazem naturalnego sposobu na osiągnięcie wymarzonej sylwetki? Lipofilling jest właśnie dla Ciebie!

Lipofilling to przeszczep tkanki tłuszczowej z jednego obszaru ciała w inne partie ciała. Zabieg ten pozwala na modelowanie sylwetki i rewitalizację skóry, która stanie się napięta i odzyska młodzieńczy wygląd. Własna tkanka tłuszczowa to najlepszy dostępny obecnie wypełniacz – ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej i odrzucenia przeszczepu jest niemal zerowe, a efekty utrzymują się przez wiele lat. Lipofilling jest także znacznie mniej inwazyjny niż standardowe implanty.

Jak przebiega zabieg?

Pierwszym etapem są konsultacje, podczas których przekazywane są wszystkie szczegóły dotyczące zabiegu. Przeprowadzany jest też szczegółowy wywiad lekarski, pozwalający wykluczyć przeciwwskazania.

Na ogół zabieg jest przeprowadzany przy znieczuleniu miejscowym – znieczulenie ogólne stosuje się tylko przy dużych obszarach operacyjnych. Sam zabieg lipofillingu składa się z dwóch etapów – liposukcji i lipotransferu. Całość wykonuje lekarz specjalista chirurgii plastycznej.

Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu, polega na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej z określonego obszaru (najczęściej wykorzystywany jest do tego nadmiar tkanki tłuszczowej z okolic brzucha i ud, który jest niemożliwy do usunięcia innymi metodami) z użyciem precyzyjnego lasera. Następnie pobraną tkankę tłuszczową umieszcza się w specjalnej wirówce, która oczyszcza ją z płynów i uszkodzonych komórek. Do takiego tłuszczu można dodać również komórki macierzyste, które ułatwią połączenie się z tkankami w nowym miejscu.

Lipotransfer, czyli przeszczep tłuszczu, polega na wstrzyknięciu odpowiednio przygotowanego tłuszczu w miejsce docelowe. Dzięki pobraniu tkanki tłuszczowej w małych ilościach tłuszcz może się ułożyć między tkankami w sposób naturalny i prawidłowo wzrastać.

Całość zabiegu, wraz z przygotowaniem materiału do przeszczepu, trwa od 30 minut do 1 godziny, w zależności od wielkości obszaru operacyjnego. Przez kilka dni po zabiegu może utrzymywać się opuchlizna i zasinienie operowanych miejsc. Przez ok. 2 tygodnie od zabiegu należy unikać wzmożonego wysiłku fizycznego, wysokich temperatur, gorących kąpieli i wizyt w saunie. Zalecane jest również noszenie specjalnej odzieży uciskowej.

Ostateczne efekty są widoczne po ok. 3 tygodniach i utrzymują się przynajmniej przez kilka lat – nawet do 80% wszczepionego tłuszczu może zostać w danym miejscu już na zawsze.

Obecność tkanki tłuszczowej opornej na redukcję
Wiotka skóra/spadek jędrności twarzy, szyi, dłoni, ud i innych części ciała
Głębokie zmarszczki i bruzdy
Chęć wymodelowania sylwetki
Ciężkie choroby ogólnoustrojowe
Choroby nowotworowe
Skazy naczyniowe
Infekcje i choroby zębów
Niedokrwistość i zaburzenia krzepnięcia krwi
Nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
Ciąża i karmienie piersią

Lipofilling w Dr Cetnar Clinic

W klinice Dr Cetnar wykonujemy w pełni profesjonalne zabiegi lipofillingu. Pacjent przez cały czas pozostaje pod opieką lekarza specjalisty chirurgii plastycznej, zarówno podczas zabiegu, jak i w trakcie rekonwalescencji.

Po więcej szczegółów na temat tego typu zabiegów zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Do zobaczenia w gabinecie!

W naszej klinice istnieje możliwość rozłożenia kosztów zabiegu na raty. Szczegółowe informacje na ten temat otrzymają Państwo pod nr tel. 609 792 943 oraz w klinice.

Polecenia naszych Pacjentów

Kamila Chechelska
Robiłam u Pani Doktor mezoterapie igłową skory głowy, wszystko przebiegło bezbolesnie, a nawet przyjemnie. Cudowna specjalistka w swoim fachu i przemiła osoba, polecam!
Jan
Polecam lekarza o wielkiej otwartości, fachowości oraz o bardzo pozytywnym oddziaływaniu na psychikę pacjenta
Kasia Nab
Bylam bardzo zadowolona z wolumetrii policzkow! Pani Zuzanna ma bardzo dobre podejscie, jest pewna siebie i niesamowicie doswiadczona. Z pewnosci skorzystam z jej uslug w przyszlosci! 5 *****
Ewelina Gęsiak
Wizyta u pani dr to przyjemność . Doskonała specjalistka a do tego miła i uprzejma osoba. Polecam!!!