Rzeszowska 69, 38-400 Krosno 609 792 943

Nici liftingujące i biorewitalizujące

Marzysz o liftingu, ale boisz się skalpela? To żaden problem! Dzięki specjalistycznym niciom Aptos lub PDO/PLLA możesz cieszyć się młodzieńczym wyglądem bez blizn i inwazyjnych zabiegów chirurgicznych.

Zastosowanie nici liftingujących pozwala na m.in. wygładzenie zmarszczek, modelowanie twarzy i innych części ciała oraz stymulację odnowy włókien kolagenowych zawartych w skórze. Nici liftingujące PDO/PLLA i inne stanowią swego rodzaju „rusztowanie” dla tkanek, zmniejszając ich wiotkość i utrzymując je w odpowiednim miejscu. Uzyskane odmłodzenie skóry jest porównywalne z efektami standardowego liftingu chirurgicznego.

Jak wygląda zabieg?

Pierwszym krokiem do odzyskania jędrności skóry jest szczegółowy wywiad, który pozwoli lekarzowi wyeliminować potencjalne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu nićmi.

Lifting skóry z użyciem nici wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym. Zabieg przeprowadza lekarz specjalista chirurgii plastycznej.

Choć nici PDO/PLLA i Aptos różnią się od siebie przeznaczeniem, zabieg wykonywany z ich użyciem wygląda dość podobnie. Po oznaczeniu miejsc podlegających zabiegowi lekarz nakłuwa skórę specjalną igłą, umożliwiającą wprowadzenie nici liftingujących pod jej powierzchnię – ilość wkłuć zależy od wielkości obszaru operacyjnego. Następnie nici są rozciągane wzdłuż naturalnych linii napięcia skóry, przywracając jej pierwotny wygląd i cofając zwiotczenie tkanek podskórnych. Należy jednak pamiętać, że mimo dużej skuteczności, nici liftingujące nie zdziałają cudów – mają określoną nośność, przez co nie są w stanie utrzymać dużej masy i nie zawsze mogą zastąpić zabieg z użyciem skalpela.

Pierwotny efekt liftingu jest widoczny od razu po zabiegu, a optymalny zwykle po kilku dniach. Efekt zabiegu utrzymuje przez 1,5 do 2 lat, zależnie od rodzaju nici i miejsca aplikacji.

Zaledwie kilka dni po tym zabiegu medycyny estetycznej można wrócić do normalnego trybu życia, ale przez ok. 2 tygodnie wskazane jest powstrzymanie się od spożywania alkoholu, intensywnej mimiki (jeśli zabieg obejmował twarz), wzmożonego wysiłku fizycznego, korzystania z peelingów, solariów, saun i innych zabiegów intensywnie rozgrzewających skórę oraz masażu okolic wprowadzenia nici liftingujących.

Obniżone zewnętrzne krawędzie brwi
Głębokie zmarszczki skóry twarzy
Opadające powieki
Rewitalizacja wiotkiej skóry - brzucha, pośladków, piersi, ramion, ud
Korekta owalu twarzy
Opadające policzki (tzw. chomiki)
Nierówna struktura skóry i podskórnych tkanek miękkich
Ciąża i karmienie piersią/laktacja
Uczulenie na składniki preparatów odkażających skórę i znieczulających
Choroby autoimmunologiczne
Nowotwory
Stany zapalne
Choroba niedokrwienna serca
Hemofilia
Zaburzenia krzepnięcia krwi
Kolagenoza
Tendencja do bliznowacenia i przerostów
Opryszczka
Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
Nadciśnienie II i III stopnia
Leczenie stomatologiczne w toku
Stałe implanty w obszarze zabiegowym

Nici liftingujące/biorewitalizujące w Dr Cetnar Clinic

W klinice Dr Cetnar przeprowadzamy zabiegi liftingujące i rewitalizujące skórę z użyciem specjalistycznych nici (Aptos lub PDO/PLLA) – to prawdziwa rewolucja w medycynie estetycznej pozwalająca osiągnąć długotrwałe efekty bez użycia skalpela.

Po więcej szczegółów na temat tego typu zabiegów zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Do zobaczenia w gabinecie!

W naszej klinice istnieje możliwość rozłożenia kosztów zabiegu na raty. Szczegółowe informacje na ten temat otrzymają Państwo pod nr tel. 517-900-998 oraz w klinice.

Polecenia naszych Pacjentów

Kamila Chechelska
Robiłam u Pani Doktor mezoterapie igłową skory głowy, wszystko przebiegło bezbolesnie, a nawet przyjemnie. Cudowna specjalistka w swoim fachu i przemiła osoba, polecam!
Jan
Polecam lekarza o wielkiej otwartości, fachowości oraz o bardzo pozytywnym oddziaływaniu na psychikę pacjenta
Kasia Nab
Bylam bardzo zadowolona z wolumetrii policzkow! Pani Zuzanna ma bardzo dobre podejscie, jest pewna siebie i niesamowicie doswiadczona. Z pewnosci skorzystam z jej uslug w przyszlosci! 5 *****
Ewelina Gęsiak
Wizyta u pani dr to przyjemność . Doskonała specjalistka a do tego miła i uprzejma osoba. Polecam!!!
Wyrażam zgodę na Cookies
Zamknij