Rzeszowska 69, 38-400 Krosno 609 792 943

Osocze PRP i fibryna bogatopłytkowa (I-PRF)

Osocze PRP (Platelet Rich Plasma) i fibryna bogatopłytkowa ( Injectable Platelet Rich Fibrin) są autologicznymi materiałami krwiopochodnymi. Pozyskuje się je bezpośrednio z krwi pacjenta. Służą one do utworzenie płytkowych koncentratów charakteryzujących się obecnością czynników ukierunkowanych na przyspieszenie angiogenezy, czyli tworzenia nowych naczyń krwionośnych, jak również budowę nowych komórek.

Osocze bogatopłytkowe to naturalna terapia, która posiada niezwykle szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny. Doskonale sprawdza się w przypadku zabiegów regeneracyjnych, rewitalizujących a przede wszystkim w opóźnieniu procesu starzenia.

Podobnie, jak osocze, uzyskiwana jest fibryna. Po przedostaniu się do tkanek miękkich, rozpoczyna ona proces łączenia w trójwymiarową, naturalną sieć, która stanowi doskonały fundament do procesów naprawczych. Na włóknach fibryny znajdują się płytki krwi, które ukierunkowane są na uwalnianie czynników wzrostu w sposób powolny, co przyczynia się do osiągnięcia mocniejszych efektów stymulacji i regenerowania.

Jak wygląda zabieg w dr Cetnar Clinic?

Zabieg wykonywany jest przez lekarza specjalistę, dzięki czemu możesz czuć się bezpiecznie. Wykonanie zabiegu w sposób profesjonalny jest niezwykle ważne nie tylko z punktu widzenia Twojego bezpieczeństwa, ale również jeśli chodzi o rezultaty zabiegu.

W Dr Cetnar Clinic, zabieg rozpoczyna się od konsultacji lekarskiej, wtedy również odbywa się wywiad z pacjentem, lekarz sprawdza również, czy nie zachodzą przeciwwskazania do realizacji zabiegu. Wówczas lekarz opracowuje z pacjentem cały przebieg terapii. Po wykluczeniu takich ewentualności zostaje pobrana krew. W zależności od typu frakcji, którą lekarz chce pozyskać, dochodzi do odwirowania krwi. Następnie ma miejsce najważniejszy etap zabiegu, polegający na podaniu osocza i fibryny bogatopłytkowej w sposób iniekcyjny do tkanek miękkich, które zostały zakwalifikowane do regeneracji.

Po zakończeniu zabiegu, na skórze mogą pojawić się niewielkie uwypuklenia, które w ciągu kilku godzin ustępują.

Efekty, już po pierwszym zabiegu!

Dzięki połączeniu osocza z fibryną bogatopłytkową następuje znacząca intensyfikacja działania tych czynników w celu długotrwałych efektów w postaci zregenerowania skóry, poprawienia jej kolorytu, optymalnego nawilżenia i napięcia skóry, redukcja zmarszczek, a także trudno gojących się ran. Jest to również doskonałe rozwiązanie w zakresie odbudowy tkanki kostnej i leczeniu łysienia.

Zabieg trwa ok. 40-60 minut, a ilość powtórzeń ustala lekarz specjalista.

Widoczny cellulit i rozstępy.
Wysuszona skóra, pozbawiona napięcia.
Kurze łapki, efekt podkrążonych oczu, zmarszczki.
Rewitalizacja skóry w okolicy dłoni, dekoltu, szyi i twarzy.
Zażywanie leków przeciwbólowych np. aspiryny.
Choroby krwi.
Choroby nowotworowe.
Ciąża i laktacja.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, umów się na konsultacje, a lekarz specjalista odpowie na wszelkie pytania i rozwieje wątpliwości!

W naszej klinice istnieje możliwość rozłożenia kosztów zabiegu na raty. Szczegółowe informacje na ten temat otrzymają Państwo pod nr tel. 609 792 943 oraz w klinice.

Polecenia naszych Pacjentów

Kamila Chechelska
Robiłam u Pani Doktor mezoterapie igłową skory głowy, wszystko przebiegło bezbolesnie, a nawet przyjemnie. Cudowna specjalistka w swoim fachu i przemiła osoba, polecam!
Jan
Polecam lekarza o wielkiej otwartości, fachowości oraz o bardzo pozytywnym oddziaływaniu na psychikę pacjenta
Kasia Nab
Bylam bardzo zadowolona z wolumetrii policzkow! Pani Zuzanna ma bardzo dobre podejscie, jest pewna siebie i niesamowicie doswiadczona. Z pewnosci skorzystam z jej uslug w przyszlosci! 5 *****
Ewelina Gęsiak
Wizyta u pani dr to przyjemność . Doskonała specjalistka a do tego miła i uprzejma osoba. Polecam!!!
Wyrażam zgodę na Cookies
Zamknij