Rzeszowska 69, 38-400 Krosno 609 792 943

Plastyka powiek górnych i dolnych

Szukasz skutecznego sposobu na opadające powieki? Chcesz, żeby Twoje oczy odzyskały młodzieńczy wygląd? Ten zabieg jest właśnie dla Ciebie!

Brfaloplastyka, czyli plastyka powiek, to zabieg chirurgiczny, w trakcie którego usuwany jest nadmiar skóry wokół oczu powodujący m.in. opadanie powieki górnej, tzw. worki pod oczami, a przy dużej wiotkości tkanek również ograniczenie pola widzenia. Jeśli zajdzie taka potrzeba, zabieg obejmuje również usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej (usuwane są też przepukliny tłuszczowe) lub nawet części mięśnia okrężnego oka. Dzięki takiej korekcji twarz w okolicy oczu będzie wyglądać młodziej i zdrowiej, powieki odzyskają właściwy kształt i kontur, a oczy nie będą się już tak męczyć.

Jak wygląda zabieg?

Na wstępie przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, który pozwala upewnić się, że nie występują żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Zabieg korekcji powiek górnych i dolnych przeprowadza się przy znieczuleniu miejscowym, choć przy dużej złożoności i braku przeciwwskazań zdrowotnych może przebiegać przy znieczuleniu ogólnym. Jeśli zabieg ma dotyczyć powiek dolnych i górnych, na ogół zaczyna się od operacji powiek górnych, a dolne koryguje się po nich.

Plastykę powiek górnych zaczyna się od nacięcia skóry powiek w ich naturalnym załamaniu. Następnie usuwa się nadmiar wiotkiej skóry i, w razie potrzeby, tkanki tłuszczowej/mięśni okrężnych oczu. Po dokonaniu tej korekty, na ranę zakłada się cienkie szwy i zabezpiecza ją specjalistycznymi plastrami. Dzięki temu po wygojeniu blizna będzie praktycznie niezauważalna.

Plastyka powiek dolnych rozpoczyna się poniżej brzegu rzęs, nacięciem skóry powieki dolnej. Kolejnym krokiem jest oddzielenie wiotkiej skóry, po którym, gdy są ku temu wskazania, nacina się przegrodę oczodołową i przemieszcza nadmiar tkanki tłuszczowej. Pozwala to m.in. zredukować worki pod oczami. Następnie wycina się nadmiar skóry powieki oraz zakłada cienkie szwy i specjalistyczne plastry.

Zależnie od stopnia złożoności zabieg plastyki powiek trwa od ok. 0,5 do 1,5 godziny.

Przez 2-4 tygodnie po zabiegu należy powstrzymać się od intensywnego wysiłku fizycznego, a przez minimum 7 dni nie powinno się spożywać alkoholu i palić papierosów. Po zabiegu mogą wystąpić zasinienia i obrzęk powiek, które powinny ustąpić po ok. 7-14 dniach.

Pełne efekty są widoczne po ok. 3-6 miesiącach, zależnie od rozległości zabiegu/szybkości gojenia i utrzymują się przez 7-10 lat. Powieki dolne na ogół nie wymagają powtarzania zabiegu.

W naszej klinice istnieje możliwość rozłożenia kosztów zabiegu na raty. Szczegółowe informacje na ten temat otrzymają Państwo pod nr tel. 517-900-998 oraz w klinice.

Zmęczenie/uczucie ciężkości powiek wynikające z ich wiotkości
Bóle głowy
Ograniczone pole widzenia
Niewydolność mięśni powiek - dźwigacza (powieki górne) i okrężnego oka
Chęć poprawy/odzyskania młodzieńczego wyglądu oczu
Ciężkie choroby ogólnoustrojowe
Choroby nowotworowe
Skazy naczyniowe
Infekcje i choroby zębów
Niedokrwistość
Nieuregulowane ciśnienie krwi
Ciąża i karmienie piersią

Korekcja powiek w Dr Cetnar Clinic

Zabieg korekcji powiek przeprowadzamy z użyciem precyzyjnego lasera, zapewniającego maksymalną dokładność każdego cięcia. Pacjent przez cały czas zabiegu i rekonwalescencji pozostaje pod stałą opieką lekarza specjalisty, który odpowie na wszystkie pytania i pomoże w razie komplikacji.

Po więcej szczegółów na temat tego typu zabiegów zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Do zobaczenia w gabinecie!

Polecenia naszych Pacjentów

Kamila Chechelska
Robiłam u Pani Doktor mezoterapie igłową skory głowy, wszystko przebiegło bezbolesnie, a nawet przyjemnie. Cudowna specjalistka w swoim fachu i przemiła osoba, polecam!
Jan
Polecam lekarza o wielkiej otwartości, fachowości oraz o bardzo pozytywnym oddziaływaniu na psychikę pacjenta
Kasia Nab
Bylam bardzo zadowolona z wolumetrii policzkow! Pani Zuzanna ma bardzo dobre podejscie, jest pewna siebie i niesamowicie doswiadczona. Z pewnosci skorzystam z jej uslug w przyszlosci! 5 *****
Ewelina Gęsiak
Wizyta u pani dr to przyjemność . Doskonała specjalistka a do tego miła i uprzejma osoba. Polecam!!!
Wyrażam zgodę na Cookies
Zamknij