Rzeszowska 69, 38-400 Krosno 609 792 943

Szycie ran

Zszycie przyspiesza proces gojenia rany i zapewnia prawidłowe zrośnięcie się tkanek – polega na zbliżeniu do siebie brzegów rany i utrzymaniu ich blisko siebie w trakcie gojenia. Opracowanie chirurgiczne ran zmniejszy też prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań i pozwoli w bezpieczny sposób usunąć ciała obce mogące znajdować się w ranie.

Jak wygląda zabieg?

Na wstępie przeprowadzane jest badanie lekarskie oraz szczegółowy wywiad, który pozwoli poznać sposób powstania rany i dobrać odpowiedni sposób leczenia. Rany powierzchowne, tj. nienaruszające głębszych tkanek, nie wymagają szycia.

Przed szyciem podawane jest znieczulenie miejscowe. Znieczulenie ogólne jest podawane tylko w przypadku, gdy wymusza to rozległość lub umiejscowienie rany. Zabieg wykonuje lekarz specjalista chirurgii w ściśle jałowych warunkach.

W pierwszej kolejności rana jest dokładnie przemywana i oczyszczana z ciał obcych. W przypadku rany starszej niż kilka dni konieczne będzie też wycięcie tkanek martwiczych i zawiązującej się blizny. Rozległe i bardzo głęboki rany wymagają leczenia szpitalnego i hospitalizacji.

Po zszyciu na ranę nakładany jest opatrunek, który trzeba nosić (zmieniając go codziennie i dezynfekując przy tym ranę) przez kilka dni, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Szwy są usuwane na ogół po 7-14 dniach, zależnie od charakteru uszkodzenia i zaleceń lekarza. Zajmuje się tym specjalista – pod żadnym pozorem nie należy robić tego nsamodzielnie. Pod warunkiem stosowania się do zaleceń lekarza, zabieg szycia ran urazowych zostawi minimalne blizny, gdy zakończy się gojenie rany.

Rany głębokie, zwłaszcza obficie krwawiące i z mocno rozchodzącymi się brzegami.
Rany o poszarpanych, naderwanych lub oderwanych brzegach.
Rozległe rany sięgające głębokich warstw skórnych.
Uczulenie na preparaty znieczulające.
Stan upojenia alkoholowego.

Szycie ran w Dr Cetnar Clinic

Klinika Dr Cetnar świadczy kompleksowe usługi chirurgicznego szycia ran o różnym charakterze. Pacjent przez cały czas pozostaje pod opieką lekarza specjalisty chirurgii, zarówno podczas zabiegu, jak i w trakcie rekonwalescencji – w każdej chwili może zwrócić się po pomoc czy odpowiedzi na nurtujące go pytania.

Po więcej szczegółów na temat tego typu zabiegów zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Do zobaczenia w gabinecie!

W naszej klinice istnieje możliwość rozłożenia kosztów zabiegu na raty. Szczegółowe informacje na ten temat otrzymają Państwo pod nr tel. 609 792 943 oraz w klinice.

Polecenia naszych Pacjentów

Kamila Chechelska
Robiłam u Pani Doktor mezoterapie igłową skory głowy, wszystko przebiegło bezbolesnie, a nawet przyjemnie. Cudowna specjalistka w swoim fachu i przemiła osoba, polecam!
Jan
Polecam lekarza o wielkiej otwartości, fachowości oraz o bardzo pozytywnym oddziaływaniu na psychikę pacjenta
Kasia Nab
Bylam bardzo zadowolona z wolumetrii policzkow! Pani Zuzanna ma bardzo dobre podejscie, jest pewna siebie i niesamowicie doswiadczona. Z pewnosci skorzystam z jej uslug w przyszlosci! 5 *****
Ewelina Gęsiak
Wizyta u pani dr to przyjemność . Doskonała specjalistka a do tego miła i uprzejma osoba. Polecam!!!