Rzeszowska 69, 38-400 Krosno 609 792 943

Toksyna botulinowa – szereg korzyści!

Jeśli chcesz zmniejszyć widoczność zmarszczek mimicznych, cierpisz na bruksizm lub nadpotliwość, bądź zmagasz się z nieustępliwymi i uporczywymi migrenami – czas najwyższy zapoznać się z działaniem toksyny botulinowej!

Toksyna botulinowa potocznie znana jest jako botox. Jej popularność wynika z szybko dostrzegalnych, zadowalających efektów. Wbrew powszechnym mitom, toksyna botulinowa jest nieoceniona w redukcji zmarszczek mimicznych, leczeniu bruksizmu, nadpotliwości, czy uporczywych migren.
Szerokie spektrum zastosowań toksyny botulinowej sprawia, że zabiegi z jej wykorzystaniem są jednymi z najczęściej wybieranych zabiegów z kategorii medycyny estetycznej.

Bezpieczny zabieg wykonywany przez lekarza

Dr Cetnar Clinic posiada w swojej ofercie szereg zabiegów, które wykonywane są na bazie toksyny botulinowej. Każdy z zabiegów realizowany jest przez specjalistę, posiadającego dyplom lekarza medycyny, dlatego pacjent otoczony jest właściwą opieką już od etapu konsultacji. Zdrowie jest wartością największą, dlatego decydując się na jakąkolwiek ingerencję w swój organizm, warto poddać się opiece lekarza specjalisty w profesjonalnym gabinecie lekarskim.

Jak wygląda zabieg w Dr Cetnar Clinic?

Zabieg polegający na podaniu toksyny botulinowej jest małoinwazyjny, a jego bezpieczna realizacja nie nakłada obowiązku wykonania badań diagnostycznych o charakterze szczegółowym. Wstrzyknięcie substancji odbywa się za pomocą niezwykle cienkiej, precyzyjnej igły. Niewielka ilość toksyny botulinowej zostaje wstrzyknięta w kilka wybranych punktów twarzy.

Czas zabiegu jest ściśle zależny od liczby iniekcyjnych miejsc, zazwyczaj nie przekracza 15-20 minut.

Efekty, na które czekasz od dawna!

Zabieg nie jest bolesny, pacjent może odczuwać natomiast uczucie dyskomfortu, związane ze wstrzykiwaniem. Jednak korzyści, jakie daje ten krótki i skuteczny zabieg, znacząco przewyższają niekomfortowe odczucia, jakie wiążą się z przeprowadzeniem zabiegu.

Wstrzyknięcie toksyny botulinowej w punktach kumulacji zmarszczek mimicznych niesie za sobą korzyści w postaci ich znaczącego spłycenia, które utrzymuje się do około 6 miesięcy. Osiągnięcie widocznego wygładzenia w obszarze oczu możliwe jest już po około 14 dniach. Należy również pamiętać, że rozluźnienie mięśni, które następuje, pozwala na ograniczenie tworzenia się w przyszłości zmarszczek o charakterze głębokim.

Toksyna botulinowa na leczenie bruksizmu migreny i nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości za pomocą toksyny botulinowej pozwala na znaczące ograniczenie potu, bądź całkowity brak jego wydzielania w miejscu, które podlegało leczeniu. Częstotliwość powtarzania zabiegu określa lekarz specjalista.

Leczenie uporczywych migren za pomocą botoksu przynosi całkowitą ulgę i wyleczenie, jednakże wówczas zabieg należy powtórzyć po upływie 6-12 tyg od momentu wykonania. Likwidacja mięśniowych napięć pozwala bezpośrednio pozbyć się uporczywych dolegliwości migrenowych.

Zmarszczki mimiczne
Bruksizm
Nadpotliwość
Migrena
Zaburzenia w przewodnictwie mięśniowo- nerwowym (miastenia gravis, zespół Eatona, zespół Lamberta.
Stosowanie niektórych rodzajów leków (do 7 dni od odstawienia)
Stany zapalne i infekcje skórne.
Ciąża i okres laktacji.

Aby dowiedzieć się więcej o realizowanym zabiegu w Dr Cetnar Clinic, umów się na pierwszą wizytę i daj sobie szansę na nową jakość życia!

W naszej klinice istnieje możliwość rozłożenia kosztów zabiegu na raty. Szczegółowe informacje na ten temat otrzymają Państwo pod nr tel. 517-900-998 oraz w klinice.

Polecenia naszych Pacjentów

Kamila Chechelska
Robiłam u Pani Doktor mezoterapie igłową skory głowy, wszystko przebiegło bezbolesnie, a nawet przyjemnie. Cudowna specjalistka w swoim fachu i przemiła osoba, polecam!
Jan
Polecam lekarza o wielkiej otwartości, fachowości oraz o bardzo pozytywnym oddziaływaniu na psychikę pacjenta
Kasia Nab
Bylam bardzo zadowolona z wolumetrii policzkow! Pani Zuzanna ma bardzo dobre podejscie, jest pewna siebie i niesamowicie doswiadczona. Z pewnosci skorzystam z jej uslug w przyszlosci! 5 *****
Ewelina Gęsiak
Wizyta u pani dr to przyjemność . Doskonała specjalistka a do tego miła i uprzejma osoba. Polecam!!!
Wyrażam zgodę na Cookies
Zamknij