Rzeszowska 69, 38-400 Krosno 609 792 943

Leczenie przewlekłych ran i owrzodzeń

Nieleczone rany przewlekłe mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia – dlatego, gdy tylko zauważysz, że proces gojenia nie przebiega prawidłowo, zgłoś się do specjalisty!

Za tego typu rany uznaje się te, które nie goją się fizjologicznie przez 6-8 tygodni. Taki stan może być spowodowany infekcją, urazem lub aktywnym stanem chorobowym. Przykładami przewlekłych ran są efekty zespołu stopy cukrzycowej, owrzodzenia żylne, zakażone rany pourazowe, odleżyny czy rany spowodowane przez niedokrwienie.

Jak wygląda zabieg?

Przed jakimkolwiek zabiegiem konieczny jest szczegółowy wywiad i badania lekarskie – pozwolą one poznać przyczyny przewlekłości rany oraz dobrać odpowiednią metodę leczenia. Pacjent na tym etapie poznaje też wszelkie szczegóły danej metody oraz sposoby dbania o ranę.

Większość zabiegów wykonywana jest przy znieczuleniu miejscowym – znieczulenie ogólne stosowane jest wyjątkowo w przypadku rozległych ran i przy braku przeciwwskazań. Wszystkie zabiegi przeprowadza lekarz specjalista chirurgii.

W leczeniu ran przewlekłych zastosowanie znajdują liczne metody, dostosowane do charakteru danej rany. O szczegółach zabiegu i potencjalnych przeciwwskazaniach informuje lekarz przed rozpoczęciem danej terapii.

Niezależnie od wybranej metody, właściwe gojenie rany przewlekłej wymaga odpowiedniej pielęgnacji i zastosowania specjalistycznych opatrunków – lekarz przekaże wytyczne, których należy przestrzegać w trakcie trwania leczenia ran. Poważne rany są kierowane do leczenia szpitalnego.

Szybkość wystąpienia pożądanych efektów zależy od danej metody oraz stanu pacjenta.

Przewlekłe rany pourazowe
Odleżyny
Zespół stopy cukrzycowej
Rany wynikające z chorób żył i tętnic, np. owrzodzenia podudzi
Utrudnione gojenie ran
Choroby nowotworowe i nowotworowy charakter ran
Problemy z krzepliwością krwi
Alergia na stosowane środki znieczulające/lecznicze
Zapalenie żył

Leczenie ran przewlekłych w Dr Cetnar Clinic

Klinika Dr Cetnar świadczy kompleksowe usługi chirurgicznego leczenia ran przewlekłych i owrzodzeń o różnym charakterze. Klinika zajmuje się również wycinaniem:

  • kaszaków
  • tłuszczaków
  • wrastających paznokci
  • nowotworów skórnych

Pacjent przez cały czas pozostaje pod opieką lekarza specjalisty chirurgii, zarówno podczas zabiegu, jak i w trakcie rekonwalescencji.

Po więcej szczegółów na temat tego typu zabiegów zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Do zobaczenia w gabinecie!

W naszej klinice istnieje możliwość rozłożenia kosztów zabiegu na raty. Szczegółowe informacje na ten temat otrzymają Państwo pod nr tel. 517-900-998 oraz w klinice.

Polecenia naszych Pacjentów

Kamila Chechelska
Robiłam u Pani Doktor mezoterapie igłową skory głowy, wszystko przebiegło bezbolesnie, a nawet przyjemnie. Cudowna specjalistka w swoim fachu i przemiła osoba, polecam!
Jan
Polecam lekarza o wielkiej otwartości, fachowości oraz o bardzo pozytywnym oddziaływaniu na psychikę pacjenta
Kasia Nab
Bylam bardzo zadowolona z wolumetrii policzkow! Pani Zuzanna ma bardzo dobre podejscie, jest pewna siebie i niesamowicie doswiadczona. Z pewnosci skorzystam z jej uslug w przyszlosci! 5 *****
Ewelina Gęsiak
Wizyta u pani dr to przyjemność . Doskonała specjalistka a do tego miła i uprzejma osoba. Polecam!!!
Wyrażam zgodę na Cookies
Zamknij